Kral İçin Hologram

  19.38


Müthiş Dâhiden Hazin Bir Eser ve Ne Nedir‘in yazarı Dave Eggers’dan, çağın ekonomik buhranlarına ışık tutan bir roman: Kral İçin Hologram. Amerikan edebiyatının ‘müthiş dahisi’ Dave Eggers, Kral İçin Hologram’da yeni dünya manzarasını kapkara bir mizahla ele alıyor.

Satış Dışı

Künye

Stok kodu

9786055903541

Kategoriler

Boyut

13.5×19.5

Sayfa Sayısı

296

Çeviren

Defne Orhun

Özgün Ad

A Hologram for the King

Yazar

Dave Eggers

Açıklama

Kral İçin Hologram

Yılın En İyi Kitapları Seçkisi – New York Times Book Review, Boston Globe, San Francisco Chronicle, amazon.com

Müthiş Dâhiden Hazin Bir Eser ve Ne Nedir‘in yazarı Dave Eggers’dan, çağın ekonomik buhranlarına ışık tutan bir roman: Kral İçin Hologram. Amerikan edebiyatının ‘müthiş dahisi’ Dave Eggers, Kral İçin Hologram’da yeni dünya manzarasını kapkara bir mizahla ele alıyor. Yaşam denen çölün tam ortasında, hükmen mağlup olduğu oyunu kurallara uygun oynamaya çalışan kahraman Alan Clay’in peşinde Eggers, Boston banliyölerinden Arabistan’a, toplantı odalarının kalabalığından otel odalarının ıssızlığına uzanıyor. Birileri çölde kumları süpürmekle meşgulken diğerleri yılgınlığa, iç sıkıntısına teslim oluyor ve herkes köşeyi dönme hayalleriyle avunuyor. Godot’yu beklercesine para kazanmayı, içine düştüğü karanlıktan sıyrılmayı bekleyen Alan Clay’in trajikomik hikayesinin anlatıldığı Kral İçin Hologram’da Amerikan rüyasının ipliği nihayet pazara çıkıyor.

Kral İçin Hologram, hayallerinden başka sermayesi olmayan ve beklemekten bıkıp usanmayan bir adamın kurtlar sofrasında yer edinme uğraşının, paranın gücüne tapılan bir dünyada kendi yolunu arayışının romanı.